Mesaj gönder
Evde > Ürünler > Ultrasonik Sıvı İşlemci >
Titanyum Boynuz Ultrasonik Dispersiyon Ekipmanı Güvenliği Kolay Kullanım

Titanyum Boynuz Ultrasonik Dispersiyon Ekipmanı Güvenliği Kolay Kullanım

ultrasonik homojenleştirici sonikatör

ultrasonik hücre bozucu

Menşe yeri:

Çin

Marka adı:

Rps-sonic

Sertifika:

CE

Model numarası:

RPS-SONO20-3000

Bizimle İletişim

Bir teklif isteği
Ürün Detayları
Sıklık:
20KHz
Güç:
3000W
jeneratör:
Dijital jeneratör
Korna:
Titanyum alaşımı
Kapasite:
20 lt/dk
Ödeme ve Gönderim Koşulları
Min sipariş miktarı
1pcs
Fiyat
Negotiable
Ambalaj bilgileri
Karton
Teslim süresi
5-8days
Ödeme koşulları
T/t, Western Union
Yetenek temini
200pcs/month
Ürün Açıklaması

Titanyum boynuzlu bitki malzemelerinin verimli ultrasonik çıkarımı

Parametreler

 

Model SONO20-1000 SONO20-2000 SONO15-3000 SONO20-3000
Sıklık 20±0,5 KHz 20±0,5 KHz 15±0,5 KHz 20±0,5 KHz
Güç 1000 W 2000 W 3000 W 3000 W
Voltaj 220/110V 220/110V 220/110V 220/110V
Sıcaklık 300 °C 300 °C 300 °C 300 °C
Basınç 35 MPa 35 MPa 35 MPa 35 MPa
Ses yoğunluğu 20 W/cm2 40 W/cm2 60 W/cm2 60 W/cm2
Maksimum Kapasite 10 L/Min 15 L/Min 20 L/Min 20 L/Min
Ucu başı malzemesi Titanyum alaşımı Titanyum alaşımı Titanyum alaşımı Titanyum alaşımı

 

Giriş:

Ultrason, elektrik dalgalarından temelde farklı olan elastik mekanik titreşim dalgasıdır.ve ultrasonik dalgalar ortamda yayılmalıdır, genişleme ve sıkıştırma sürecinin tamamı ortamdan geçerken gerçekleşir.
Sıvılarda, genişleme sürecinde negatif basınç oluşur.genişleme süreci sıvıda kabarcık yaratabilir veya sıvıyı küçük boşluklara yırtabilirBu boşluklar anında kapanır ve boşluk kapanınca 3000 MPa'ya kadar anlık bir basınç oluşur, bu da kavitasyon olarak adlandırılır.Tüm işlem 400 μs'de tamamlanır..
Kavitasyon maddeleri rafine eder ve emülsiyonlar yapar, hedef bileşenleri çözücüye hızlandırır ve ekstraksiyon hızlarını artırır.ultrasonun birçok ikincil etkisi de hedef bileşenlerin aktarılmasına ve çıkarılmasına yardımcı olur.
Kavitasyonun önemi, bir kabarcık patladığında meydana gelen reaksiyondur.Balon veya boşluklardaki gazlar ve buharlar hızlı bir şekilde adiabatik olarak sıkıştırılır, son derece yüksek sıcaklıklar ve basınçlara yol açar.
Balonun hacmi sıvının toplam hacmine kıyasla son derece küçüktür, bu nedenle üretilen ısı anında dağılıyor.ve çevresel koşullar üzerinde önemli bir etkisi olmayacakBoğazın çökmesinden sonra soğutma hızı yaklaşık 1010 ° C / s olarak tahmin ediliyor.
Ultrasonik delikler enerji ve madde arasında benzersiz bir etkileşim sağlar.
Saf bir sıvıda, bir delik kırıldığında, aynı çevre koşulları nedeniyle her zaman küresel kalır; ancak katı sınırına yakın, delik kırılması eşit değildir.Kinetik enerji, kabarcıkta hareket eder ve kabarcık duvarına nüfuz eder.
Jet'in katı yüzeye çarpma kuvveti çok güçlüdür, bu da çarpma alanına büyük hasar verebilir ve sonucunda son derece aktif bir taze yüzey oluşur.Yüzeyde patlayan kabarcık deformasyonu tarafından üretilen darbe gücü, kabarcık rezonansı tarafından üretilen darbe kuvvetinden birkaç kat daha büyüktür..
Yukarıda belirtilen ultrasonik dalgaların etkisi, farklı örnek türlerinden çeşitli hedef bileşenleri çıkarmada çok etkilidir.
Organik çözücü ile katı substrat arasındaki temas yüzeyinde ultrasonik dalgaların uygulanmasıyla oluşan yüksek sıcaklık ve basınç,Ek olarak ultrasonik parçalanma ile üretilen serbest radikallerin oksidasyon enerjisi, vb., böylece yüksek çıkarma enerjisi sağlar.

 

Uygulama:

(1) Geleneksel ekstraksiyon yöntemleriyle karşılaştırıldığında, ultrasonik ekstraksiyon teknolojisi yüksek ekstraksiyon verimliliğine ve kısa ekstraksiyon süresine sahiptir.
(2) Ultrasonik ekstraksiyon, çözücülerin kullanımı ile kolayca sınırlandırılamaz.Sıvı fazın kutupluluğunu daha da arttırmak ve ekstraksiyon verimliliğini artırmak için eşekstraktörlerin eklenmesine izin veren;
(3) Süperkritik CO2 ekstraksiyonu ve ultra yüksek basınçlı ekstraksiyonla karşılaştırıldığında, ultrasonik ekstraksiyon ekipmanları basittir ve ekstraksiyon maliyeti düşüktür;
(4) Çoğu durumda, ultrasonik ekstraksiyon işleminin birkaç adımı vardır, ekstraksiyon işlemi basittir, ekstrakta kirliliğe neden olmak kolay değildir ve ekstraksiyon sıcaklığı düşüktür,Sıcaklığa duyarlı hedef bileşenlerin çıkarılması için uygun.

 

Avantaj
Geleneksel ekstraksiyon teknolojisiyle karşılaştırıldığında, ultrasonik ekstraksiyon daha hızlı, daha ucuz ve daha verimlidir.
Kaynama ve alkol yağdırma süreçleriyle karşılaştırıldığında, ultrasonik ekstraksiyon aşağıdaki belirgin özelliklere sahiptir:
(1) Yüksek sıcaklığa gerek yok
(2) Atmosferik basınç çekimi, iyi güvenlik, kolay kullanım, uygun bakım
(3) Yüksek ekstraksiyon verimliliği
(4) Geniş spektrum. Geniş uygulanabilirlik, her türlü Çin bitkisel ilaç bileşenleri ultrasonik olarak çıkarılabilir
(5) Ultrasonik ekstraksiyon, çözücü ve hedef ekstraktın özellikleriyle küçük bir ilişkiye sahiptir.
(6) Enerji tüketimini azaltmak
(7) İlaç malzemeleri için hammaddelerin miktarı büyüktür, çoğaltılır veya birkaç kat artırılır ve az miktarda kirlilik vardır ve etkili bileşenler kolayca ayrılır ve arındırılır.
(8) Düşük çıkarma süreci maliyeti ve önemli kapsamlı ekonomik faydalar

 

 

 

Titanyum Boynuz Ultrasonik Dispersiyon Ekipmanı Güvenliği Kolay Kullanım 0

Titanyum Boynuz Ultrasonik Dispersiyon Ekipmanı Güvenliği Kolay Kullanım 1

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Ultrasonik Kaynak Aleti Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2023 ultrasonicweldingtool.com . Her hakkı saklıdır.