Mesaj gönder
Haberler
Evde > Haberler > hakkında şirket haberleri Ultrasonik Etki Tedavisini anlıyor musunuz?
Etkinlikler
Bizimle İletişim
86-571-63481280
Şimdi İletişime Geçin

Ultrasonik Etki Tedavisini anlıyor musunuz?

2020-01-17

Son şirket haberleri Ultrasonik Etki Tedavisini anlıyor musunuz?

Anlıyor musun?Ultrasonik Etki Tedavisi?

 

Yüksek frekanslı mekanik darbe(HFMI olarak da bilinirUltrasonik Etki Tedavisi(UIT ), kaynaklı yapıların yorgunluk direncini artırmak için tasarlanmış yüksek frekanslı bir kaynak çarpma işlemidir. Çoğu endüstriyel uygulamada bu işlem ultrasonik fırçalama (UP) olarak da bilinir..

Bu, radyüsünün genişlemesini sağlamak ve kalıntı basınçları getirmek için kaynak parmağına iğneyle vurmayı içeren soğuk mekanik bir işlemdir.

shot

 

 

 

Genel olarak, gösterilen temel UP sistemi, gerektiğinde kaynak ayaklarının veya kaynakların ve daha büyük yüzeylerin işlenmesi için kullanılabilir.

 

 

 

 

 

Özgür Hareketli Greverler

UP ekipmanları, geçen yüzyılın 40'lı yıllarından beri bilinen, çekiç kırma için serbestçe hareket eden grevcilerle çalışan başlıkları kullanma teknik çözümlerine dayanmaktadır.Pnömatik ve ultrasonik ekipman kullanılarak malzemelerin ve kaynaklı elemanların darbe tedavisi için serbest hareketli grevciler kullanımı temelinde çeşitli araçlar geliştirildiDaha etkili darbe tedavisi, grevciler aktüatörün ucuna bağlanmadıklarında, ancak aktüatör ve işlenen malzeme arasında serbestçe hareket edebilecekleri zaman sağlanır.Bir tutucuya monte edilen serbest hareketli grevcilerle malzemelerin ve kaynaklı elemanların darbe tedavisi için araçlar gösterilmiştir..Sözde ara eleman-saldırıcıların durumunda, malzemelerin işlenmesi için sadece 30 - 50 N'lik bir kuvvet gereklidir.

Sectional view through tools with freely movable strikers for surface impact treatment

Yüzey çarpma tedavisi için serbestçe hareket edebilen grevcilere sahip araçlardan kesit görünümü.

 

Bu.UP'nin farklı uygulamaları için serbestçe hareket edebilen greverlerle kolayca değiştirilebilir çalışma kafalarının standart bir setini göstermektedir.

 

Figure 3 A set of interchangeable working heads for UP

UP için birbirini değiştirebilen çalışma başları seti

 

Ultrasonik işlem sırasında, saldırgan, ultrasonik dönüştürücünün sonu ile tedavi edilen numune arasındaki küçük boşlukta dalgalanır ve tedavi edilen bölgeyi etkiler.Bu tür yüksek frekanslı hareketler/etkiler, tedavi edilen malzemede indüklenen yüksek frekanslı salınımlarla birlikte tipik olarak ultrasonik etki olarak adlandırılır..

 

 

Teknoloji ve EkipmanUltrasonik Peening

Ultrasonik dönüştürücü, tipik olarak 20-30 kHz ile yüksek frekansta salınım yapar.Kullanılan teknoloji ne olursa olsun, dönüştürücünün çıkış ucu, tipik olarak 20 mm'den 40 mm'ye kadar bir amplitudayla salıncak.Değiştiricinin ucu salınım döngüsünün farklı aşamalarında saldırganları etkileyecektir.. Strikerlar, sırayla, tedavi edilen yüzeye etki edecektir. Bu etki, malzemenin yüzey katmanlarının plastik deformasyonuna neden olur.saniyede yüzlerce ila binlerce kez tekrarlandı, tedavi edilen malzemede indüklenen yüksek frekanslı salınımla birlikte UP'nin bir dizi yararlı etkisine neden olur.

UP, zararlı germe geri kalan gerginliklerini gidermek ve parçaların ve kaynaklı elemanların yüzey katmanlarına yararlı basınç geri kalan gerginliklerini getirmek için etkili bir yoldur.

Yorgunluk iyileştirmede, yararlı etki esas olarak, basınç kalıntı gerginliklerinin metal ve alaşımların yüzey katmanlarına eklenmesiyle elde edilir.kaynak ayak bölgeleri ve malzemenin yüzey katmanının mekanik özelliklerinin arttırılmasındaki gerginlik konsantrasyonunun azalması.

 

UP'nin Endüstriyel Uygulamalar

UP, kaynaklı elemanların ve yapıların üretimi, rehabilitasyonu ve onarımı sırasında yorgunluk ömrünün iyileştirilmesi için etkili bir şekilde uygulanabilir.UP teknolojisi ve ekipmanları, parçaların ve kaynaklı elemanların rehabilitasyonu ve kaynak onarımı için farklı endüstriyel projelerde başarıyla uygulandıUP'nin başarılı bir şekilde uygulandığı alanlar / endüstriler şunlardır: Demiryolu ve Otoyol Köprüleri, İnşaat Ekipmanı, Gemi Yapımı, Madencilik, Otomotiv ve Havacılık.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Ultrasonik Kaynak Aleti Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 ultrasonicweldingtool.com . Her hakkı saklıdır.